A felsőoktatás nagyfokú önállóságot követel tőled. Napi szinten használnod kell a tanulmányi rendszert, oktatási portálokat, könyvtári és tudományos adatbázisokat, vagy épp csak szeretnéd on-line módon követni a számodra fontos konferenciákat, minél előbb megtudni a vizsgaeredményeid…
Az eduID célja, hogy kinyisson előtted számtalan intézményi és webes szolgáltatást, kényelmesebbé és biztonságosabbá tegye internetes barangolásod.
Miben könnyítheti meg tehát a mindennapi on-line életed az eduID?
Az eduID segítségével egy jelszóval, egy bejelentkezéssel elérheted egyetemed internetes erőforrásait, utánanézhetsz, hogy mely közeli könyvtárban található meg kedvenc regényed, utastársakat találhatsz a hétvégi hazautazáshoz, vagy épp pizzát rendelhetsz az esti tévézéshez. Az eduID segítségével napról napra egyre több személyre szabott szolgáltatás fogad az interneten, mindössze csak az gombra kell kattintanod!
Biztonságos-e az eduID?
Senki nem szereti adatait ismeretleneknek megadni, mégis – manapság szinte nem is létezik olyan internetes szolgáltatás, ahol ne kellene legalább egy felhasználónevet és jelszót választanod. Az eduID
lehetőséget teremt a szolgáltatások számára, hogy a felsőoktatásban résztvevők a saját intézményüknél jelentkezhessenek be, így nem kell minden oldalon újból regisztrálnod, furmányos, még sehol nem használt, de mégis megjegyezhető jelszavakon törnöd a fejed.
Visszatérve a biztonság kérdésére: minden eduID bejelentkezés esetén láthatod, hogy az adott internetes szolgáltatás felé milyen adatokat adsz át, és dönthetsz a bejelentkezés megszakításáról is. Maguk az adatok a szolgáltatón kívül mások számára nem lehallgathatóak, így nem kell félned a visszaélésektől. Az eduID egy széleskörben használt, elfogadott és biztonságos szabványra épül.
De vigyázz: az eduID-hoz tartozó jelszavad semmilyen körülmények között ne add meg senkinek, csak az intézményed által üzemeltetett eduID belépési kapunak!
Hol érhető el az eduID? Milyen szolgáltatásokat érhetek el eduID-val?